Aktywna Tablica 2022

O programie      Oferta       Dlaczego warto nam zaufać       Pliki do pobrania       Kontakt

 

O programie Aktywna Tablica 2022

Z  inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej W  polskich szkołach wprowadzany jest obecnie program Aktywna Tablica, w ramach którego dofinansowany będzie zakup nowoczesnego sprzętu dla szkół.  Akcja, realizowana w latach 2020 – 2024 jest ogromnym wsparciem dla szkół, pod kątem zakupu sprzętu który jest wsparciem multimedialnym jak i świetnie sprawdza się jako narzędzie praktyczne przy edukacji zdalnej.

W tym roku szkoły mogą składać wnioski do 15 maja, a dotacje otrzymają do 30 lipca . W dokumencie, s. 32, znajduje się również wykaz sprzętu do zakupienia w ramach tegorocznej edycji Aktywnej Tablicy. Po aktualne informacje zachęcamy do śledzenia strony mws.pl.

Zamierzone cele osiągnięte w trakcie realizacji programu szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017–2019 – „Aktywna tablica”, który był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, dają jasny komunikat by rozszerzyć działania zarówno w zakresie podmiotowym (beneficjenci programu), jak i przedmiotowym (katalog pomocy dydaktycznych) na dalsze lata, tj. 2020–2024.

Podstawowym wymogiem dla szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowej oraz szkoły za granicą która chce przystąpić do programu jest połączenie z internetem na poziomie co najmniej 30 Mb/s. Zwolnione z tego warunku będą podmioty wnioskujące o udzielenie wsparcia finansowego na zakup laptopów wraz z innym sprzętem który umożliwi przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej w 2020 r., szkoły podstawowe, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczniowie niewidomi i uczniowie posiadający różnorodne zaburzenia rozwojowe, a także specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze dla uczniów niewidomych oraz słabowidzących.

Ponadto szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa dla dzieci i młodzieży, szkoła za granicą oraz specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, wnioskujące o udział w programie:

1) posiada co najmniej jeden pakiet wymienionych poniżej narzędzi i oprogramowania przypadających na jedną wnioskowaną tablicę interaktywną lub jeden wnioskowany monitor:

a) laptop dla nauczyciela lub inne mobilne urządzenie mające funkcje komputera wraz z:

-preinstalowanym systemem operacyjnym,
-oprogramowaniem biurowym,
-oprogramowaniem antywirusowym
-oprogramowaniem zabezpieczającym przed dostępem do treści niepożądanych, przy czym oprogramowanie zabezpieczające może być zainstalowane na szkolnych urządzeniach sieciowych,

b) router;

2) w zależności od liczby tablic interaktywnych lub interaktywnych monitorów dotykowych wnioskowanych do zakupu, posiada co najmniej jedną salę lekcyjną z dostępem do Internetu, dostosowaną odpowiednio do potrzeb  funkcjonowania tablicy interaktywnej lub interaktywnego monitora dotykowego, przypadającą na jedną wnioskowaną tablicę interaktywną lub jeden wnioskowany monitor; 

3) w zależności od liczby pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii wnioskowanych do zakupu, posiada co najmniej jedną salę lekcyjną z dostępem do Internetu, dostosowaną odpowiednio do potrzeb funkcjonowania tych pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii;

4) posiada co najmniej jeden punkt dostępowy, w którym uczniowie mają możliwość korzystania z dostępu do Internetu w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz w dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Aby uzyskać powyższe benefity szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa, szkoła za granicą oraz specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy działa na posiadanej infrastrukturze szkolnej, zakupionej przed złożeniem wniosku o udział w programie.

 

Oferta


 

Dlaczego warto nam zaufać?

Od ponad 10 lat działamy w branży IT, dzięki czemu zdobyliśmy spore doświadczenie, poparte licznymi certyfikatami i ścisłą współpracą z takimi producentami sprzętu i oprogramowania, jak Cisco, DELL, Samsung, Microsoft, Fujitsu, Vmware, HP, HPE, IBM. Dokładna lista dostępna tutaj.

Ciągły rozwój pozwala nam podążać za najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, a co za tym idzie, dostarczać naszym Klientom najlepsze, zoptymalizowane rozwiązania
oraz świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dzięki nam Klienci mogą skupić się na głównych aspektach swojej działalności, powierzając infrastrukturę IT w ręce doświadczonego partnera.

Dzięki realizacji wielu projektów w ramach akcji „aktywna tablica” proponujemy Państwu nasze wsparcie oraz doradztwo we wszelkich aspektach związanych z monitorami interaktywnymi. Mamy w swojej ofercie sprzęt zarówno dla edukacji jak i biznesu. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym wykfalifikowanym personelem, który pomoże z wyborem i wdrożeniem odpowiedniego dla Państwa sprzętu.

 

 

Jakub Wypych
 
Key Account Manager
Dział Handlowy
 
jakub.wypych@gt-it.pl
+48 603 413 644

Pomogę w kwestiach:

  • Pomocy w wypełnieniu wniosku
  • Doboru odpowiedniego sprzętu
  • Innych kwestiach handlowych