Systemy kopii zapasowych (backup)

Działający, niezawodny i sprawdzony system kopii zapasowych, powinien być priorytetem w każdej firmie. W chwili obecnej liczba przetwarzanych danych oraz sposób ich przetwarzania przez dany podmiot, decyduje często o powodzeniu lub nie danego projektu biznesowego. Dzisiejsze działy IT muszą mierzyć się nie tylko z rosnącą liczbą tych danych, ale także ze wzrostem możliwości dostępu do nich.
Dlatego też, rozwiązania wykorzystywane do tworzenia kopii zapasowych, muszą nie tylko takie kopie tworzyć, ale również mieć możliwość przeprowadzenia zaawansowanej ich weryfikacji, poprzez uruchomienie dedykowanego, odizolowanego środowiska typu Sandbox. Rozwiązania te muszą również dawać możliwości tworzenia w pełni zautomatyzowanych procedur/mechanizmów, wykorzystywanych w przełączaniu systemów pomiędzy różnymi ośrodkami (główny i zapasowy),
np. w przypadku awarii głównego ośrodku CPD (Centrum Przetwarzania Danych) oraz posiadać zaawansowane mechanizmy raportowania i monitorowania środowiska, objętego systemem kopii.
My postawiliśmy na rodzinę produktów Veeam, w tym między innymi Veeam Backup&Replication, Veeam Availability Suite, Veritas BackupExec i Symantec NetBackup.